جوجه بوقلمون

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : جوجه بوقلمون فروش جوجه بوقلمون :بوقلمون یا فیل مرغ گونه ای از پرندگان بومی امریکای شمالی از ... با عنوان : جوجه بوقلمون بخوانید :

جوجه بوقلمون

فروش جوجه بوقلمون :بوقلمون یا فیل مرغ گونه ای از پرندگان بومی امریکای شمالی از خانواده میلیگریس می باشد

با یک ریش گوشتی در زیر نوک و برآمدگی گوشتی در بالای نوک که وجه تمایز آن از سایر پرندگان است.

بوقلمون بزرگترین و سنگین ترین پرنده خانگی محسوب می شود که اولین بار در امریکای شمالی و توسط سرخپوستان آن مناطق اهلی شدند.

با توجه به طعم ملایم و طبیعی گوشت بوقلمون و خواص زیادی که مصرف گوشت بوقلمون دارد، طرفداران زیادی در دنیا پیدا کرده است.

پرورش بوقلمون به عنوان یک جانور اهلی شده می تواند بخش اعظم نیاز به پروتئین حیوانی کشور را برآورده کند. امروزه در اروپا و ایالات متحده امریکا پرورش بوقلمون به عنوان یک صنعت پیشرفت کرده است و در ایران نیز صنعتی نوپا محسوب می شود.

البته ناگفته نماند که پرورش سنتی جوجه بوقلمون از دیرباز در شهرهای شمالی کشور رواج داشته است. بحث ما پرورش صنعتی فروش جوجه بوقلمون است که با توجه به نیاز جامعه، جای پیشرفت زیادی دارد.

بوقلمون به نسبت سایر پرندگان سالیانه تخم گذاری کمی دارد و از این تعداد تخم نیز تنها درصدی از آنها نطفه دار و قابل باروری هستند و همینطور فارم های مجهز برای اینکار در ایران بسیار کم است، از این رو اغلب فعالان این صنعت تمایل دارند که از جوجه بوقلمون( یک روزه ، یک ماهه، پانزده روزه ) برای پرورش استفاده کنند.

جوجه بوقلمون هایی که برای پرورش صنعتی انتخاب می شوند اغلب جوجه بوقلمون های اصلاح نژاد شده  گوشتی هستند که با نام های تجاری مختلفی به فروش می رسند و هرکدام ویژگی های نژادی خاصی دارند .

انواع جوجه بوقلمون های گوشتی:

اگر بخواهیم از نظر سایز جوجه بوقلمون ها را طبقه بندی کنیم به سه دسته کوچک، بزرگ و متوسط تقسیم می شوند. که جوجه بوقلمون متوسط بیشترین متقاضی را در این بین دارا می باشد زیرا رشد سریعتری دارد.

جوجه بوقلمون ها را بر اساس نام تجاری نیز می توان دسته بندی کرد :

جوجه بوقلمون بی یو تی (BUT)

جوجه بوقلمون هیبریدی (Hybrid)

جوجه بوقلمون نیکلاس(Nicholas)

تغذیه جوجه بوقلمون

فروش جوجه بوقلمون به محض خروج از تخم باید تغذیه شود. اگر عملیات اب و غذا دادن به جوجه بوقلمون تا 36 ساعت با تاخیر مواجه شود، فرایند یاد گرفتن غذا خوردن برای آنها بسیار سخت و گاهی ناشدنی می شود.

هفته اول، در پرورش جوجه بوقلمون بسیار اهمیت دارد. غذایی که جوجه بوقلمون تا سن یک هفتگی مصرف می کند جیره استارتر نام دارد و باید حاوی 28 درصد پروتئین، بیشترین مقدار انتی بیوتیک، اسیدهای آمینه ، ویتامین ها و انرژی باشد.

هرچه عمر جوجه بوقلمون بیشتر شود، باید درصد پروتئین غذا کمتر و انرژی آن بالاتر رود.

...
نویسنده : ساناز بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 13 دی 1396 ساعت: 14:11